Lees de nieuwste posts

Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân3 days ago
Fien van klas B was vorige les onze journalist van de week! Hier lees je haar stuk:

Deze week bij weekendschool hebben we weer hele leuke dingen gedaan! We zijn naar een gymzaal gefietst en hebben daar gefreerund. Daar hebben we allemaal nieuwe en cool trucjes gedaan zoals: over een kast springen, van bank naar bank springen en over een stijl mat klimmen. Daarna zijn we weer teruggefietst en hebben het spel weerwolven gedaan. Daarna was weekendschool voorbij en zijn we naar huis gegaan.
Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân2 weeks ago
19 januari ging klas B naar het Natuurmuseum in Leeuwarden. Jonas was onze journalist van de week, hierbij zijn geschreven stuk!

Fries Natuur Museum

We zijn in het Fries Natuurmuseum geweest.
Ons groepje begon bij het skelet van een potvis. Daar was een bord en daar kon je op knopjes drukken en dan lieten ze het deel van het lichaam van de potvis zien met een lichtje. Daarna was er een man en het leek alsof je in de spiegel keek van die man (maar dat was gewoon een filmpje). Die man sprak over verschillende dingen. Dan liep je door en zag je allemaal opgezette hoofden van dieren. Er was een poes op een bank, hij leek net echt maar was opgezet.
En toen waren er allemaal toiletjes met poep van verschillende dieren erin.
Daarna waren er 3 gekke neusjes. De ene helft deed je omhoog en moest je ruiken, bij de andere helft zag je wat je rook. Daarna was er een bijennest en daar liep je in en daar was een spelletje en moest je de koningin zoeken. Er waren heel veel bijen en de koningin natuurlijk. Dan liep je door en daar was een schommel met een gekke gans en die kon je besturen.

Toen gingen we naar Darwins zolder. Voordat je bij de zolder was waren allemaal hokjes met onder andere dino’s, het begin van de mensheid en zo. Op deze zolder was het donker, maar je kon op lichtjes drukken en dan zag je dieren. Er waren zo’n 50 dieren volgens mij. Als je op zo’n lichtje drukte zag je een dier en de uitleg erbij. Er waren ook voetstappen en die kon je volgen en dan kwam je weer bij een dier.

Toen gingen we naar het Weeshuis schooltje. We moesten heel goed zoeken, want het zat in een hoekje dus het was moeilijk te vinden.
Als je binnenkwam zag je allerlei woordjes; Aap, Noot, Mies
Er was een krijtbord. Je kreeg uitleg via een grote tv. Dit vond ik raar, want dat was heel modern in zo’n oud schooltje. De uitleg ging over Drenthe. Het was heel klein, met hele kleine stoeltjes en tafeltjes en bankjes. De mensen waren vroeger veel kleiner dan nu.

Dit was het, ik vond heel leuk en leerzaam!
Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân2 weeks ago
⚠️⚠️⚠️ voor alle klassen!!

De les van 9 februari gaat niet door omdat we geen risico willen nemen wat betreft de veiligheid van onze leerlingen en medewerkers.
Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân2 weeks ago
Helaas kan de les bij weekendschool Workum door het slechte weer morgen, 9 februari niet door gaan! Dit hebben wij besloten omdat wij geen risico willen nemen met werknemers en leerlingen.
Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân2 weeks ago
- - - LET OP! LES WEEKENDSCHOOL STUDIO 9 FEBRUARI GECANCELD - - -

Hoi allemaal!

Wegens de stormachtige weersvoorspellingen voor morgen en het gegeven dat sommige studenten een stuk met het openbaar vervoer of op de fiets moeten, hebben we besloten dat de Weekendschool Studio-les voor morgen NIET doorgaat. We vinden het erg jammer, maar vinden het erg belangrijk dat alle studenten veilig en ‘helemaal heel’ blijven! ☀🙂 Gezien we al afmeldingen hebben ontvangen van studenten en wij helaas niet het weer kunnen bepalen, zijn we tot deze beslissing gekomen.
De volgende les is op 23 februari. We gaan dan naar het Sint Antoniusziekenhuis, waar ze een heel programma voor ons hebben gemaakt 🏥🩺! De lestijden zijn op 23 februari anders dan dat we gewend zijn, de les duurt van 11.30 tot 15.30! We verwachten jullie 23 februari om 11.30 bij het Fultura schoolgebouw. Jullie zijn uiteraard eerder ook welkom, als jullie nog even willen pingpongen of chillen in de kantine!

Voor nu een fijn weekend toegewenst. Tot zondag de 23e! 😄

Zonnige groetjes van mevrouw Minke, meneer Nordin en mevrouw Ilse
Weekendschool Súdwest-Fryslân
Weekendschool Súdwest-Fryslân2 weeks ago
Wordt het voor de Moonlight Squad morgen bij de politie net zo leuk als vorige week bij het freerunnen? 🤔

Als het aan ons ligt komt dat helemaal goed!
Aan enthousiasme bij de kinderen ook geen gebrek!

Zo ook niet bij onze kleine grote held (flying 😉)Tim, die zich behalve een hele leuke jongen ook een goede journalist toont met zijn journalistieke verslag dat hij als Journalist van de Week gemaakt heeft.

Tot morgen allemaal!02-02-2020
Vandaag gingen we naar Fultura op Hemdijk 14 Om te freerunnen.
Het was heel leuk we gingen vrij rennen, de gastdocenten deden freerunning buiten, maar wij deden het vandaag binnen.
We gingen over een kast heen springen, bij een muur omhooglopen, muurflip, en nog veel meer. Vet toch? 😁
We deden ook nog een spel genaamd Rafa Rafa, dat is een heel leuk spel waarbij je twee groepen maakt, allebei heb een eigen manier om te communiceren.
Maar het andere team weet niet jou manier om te communiceren, je hebt gewonnen als je mee kunt doen met de ander.

Ik vond het echt super leuk!!

Groetjes van Tim van de Moonlight Squad!